Hoşgeldiniz... -
Site İçinde Ara
Anasayfa İlimiz İlçemiz Köylerimiz Derneğimiz Resim Galerisi Basın - Yayın Faaliyetler Videolar Ziyaretci Defteri İrtibat
 
Üye Giriş
Kull. Adı
Şifre
 
Üye Ol    -   Şifremi Unuttum
 
Resim Galeri 'den Seçmeler
Siirt'te Fıstıkçılık
 
Reklamlar
 
Memleket Havası (SİİRT)
 
Site Sayaç
Sayac
Bugün 29
Toplam 1034063
Üye Sayısı 1861
Bugün Üye Olan 0
 
Faydalı Linkler
> VALİLİKLER (69)
> BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (18)
> HAVA YOLU (5)
> BANKALAR (36)
> FAYDALI LİNKLER (20)
> DOST SİTELER (8)
> GAZETELER (45)
 
Eruh Türkiye Finallerinde
ERUH GENÇLİK MERKEZİ TÜRKİYE FİNALLERİNDE
Kaynak: www.eruh.bel.tr

21-22 Nisan 2012 tarihlerinde Nevşehir Göreme’de yapılan Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Grup Yarışmalarında Eruh Gençlik Merkezi katıldığı bütün dallarda büyük bir başarı göstererek Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplam 11 il, 23 takımın ve yaklaşık 700 kişi katıldığı yarışmalarda Türk Halk Oyunları 13-17 Yaş ve 18-24 Yaş kategorilerinde iki dalda birden derece yapan Eruh Gençlik Merkezi Türk Halk Müziği yarışmalarında da derece yapıp Haziran ayı içerisinde yapılacak Finallere katılacaktır.

Göreme’de Kültürlerin buluştuğu ve adeta kültür karnavalı havasında yapılan yarışmaya 75 kişilik bir kafile katılan Eruh Gençlik Merkezi yarışmanın ilgi odağı oldu ve izleyenler tarafından büyük alkış aldı. İlimizi İlçe bazında Gençlik Merkezleri bünyesinde ilk defa temsil eden Eruh Gençlik Merkezi bünyesindeki gençler 3 gün boyunca Nevşehir’in coğrafi güzelliklerini gezerken eğlence dolu dakikalar yaşadı.

Yarışma ile ilgili bilgisine baş vurduğumuz Eruh Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vekili Barış KEZER” Eruh ilçemiz ve gençliği adına çok önemli bir organizasyona iştirak ettik. İlk defa katıldığımız bu etkinlikte başarıdan çok bizi en çok mutlu eden olay orda bulunan yerli ve yabancı herkesin Eruhumuz ile ilgili son derece olumlu bir izlemin elde etmeleri oldu. Yarışmaya götürdüğümüz 70 gencimizin orada yaşadığı güzellikler bu tür etkinliklerin ne kadar isabetli olduğunun en güzel kanıtıydı. Bununla beraber yarışmaya katıldığımız bütün dal ve kategorilerde finallere kalmış olmak bizleri daha da gururlandırdı. Bu güzelliği ve ayrıcalığı bize yaşatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLGAÇ ve İl Gençlik Merkezi Müdürümüz Sayın Cengiz ÇOKYAŞA’ya şükranlarımızı sunmak istiyorum. Kendilerinin çok büyük destekleri oldu. Eruh Gençlik Merkezi olarak Haziran ayı içerisinde yapılacak finallerde ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımız tamdır.” dedi.

Eruh Gençlik Merkezi, Türk Halk Oyunları Finalleri Gençler Kategorisinde 1-2 Haziran 2012 tarihlerinde Muğla/Marmaris’te Büyükler Kategorisinde 8-9 Haziran 2012 tarihlerinde Nevşehir/Göreme’de ve Türk Halk Müziği Finallerinde 27-8 Haziran 2012 tarihinde Hatay ilinde ilimizi temsil edecektir.

Bu haber 4697 kez okundu...
Diğer Haber Başlıkları
Eruhder Kahvaltı Organizasyonu
  devamı...
SİİRT'TE BİR YILDA 500 KİŞİ TEDAVİ İLE SİGARAYI BIRAKTI
  devamı...
ERUH BAHAR KUPASI TURNUVASI
  devamı...
1 Eylül dünya barış günü kutlaması
  devamı...
Eruh Türkiye Finallerinde
  devamı...
Başkan Sadak'tan Taziye Ziyareti
  devamı...
Eruh'ta Judo ve Bocce Kursu
  devamı...
Eruh İlçe Tarım Müdürlüğü'nün çiftçilere bazı konularda destek
  devamı...
Olağan Genel Kurul Toplantısı
  devamı...
FISTIK PROJESİNİN BÜTÇESİ 6 MİLYON EURO’YA ÇIKARILDI
  devamı...
SİİRT'TE NAR SUYU ŞİŞELEME TESİSİ KURULUYOR
  devamı...
Gökkuşağı Derneği, bayanları sigaradan uzak durmaya davet etti
  devamı...
Anasayfa - İlimiz - İlçemiz - Köylerimiz - Derneğimiz - Resim Galerisi - Basında Biz - Faaliyetler - Videolar- Ziyaretci Defteri - İrtibat
Copright © 2008 ERUHDER Tüm Hakları Saklıdır.